Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Aktualitet

Uncategorized @sq

Presidenti Ademi përgëzon Dardanët U17 

6 tetor, 2021 – Presidenti Agim Ademi ka përgëzuar ekipin Kombëtar U17 për fitoren e realizuar në ndeshjen hapëse të kualifikimeve për Euro 2022 kundër njërës prej favoriteve të Grupit 9, Austrisë, me rezultat 1:0. Në një postim në profilin e tij në rrjetet sociale,…

Futsall, Kryesore

Kosova befasohet nga Mozambiku 

27 korrik, 2021 – Kombëtarja e Mozambikut e ka befasuar Kombëtaren e Kosovës në futsall, duke e mundur me rezultat 2:1, në ndeshjen e fundit të Grupi A në kuadër të turneut kontinental të futsallit që po mbahet në Tajlandë. Pas humbjes nga Uzbekistani dhe…

Futsall, Kryesore

Kosova pëson humbje nga Uzbekistani 

25 korrik, 2021 – Kombëtarja e Kosovës në futsall ka pësuar humbje në ndeshjen e parë në kuadër të turneut kontinental të futsallit që po mbahet në Tajlandë. Dardanët humbën në duel me Uzbekistanin, me rezultat 6:3. Ndeshja nisi keq për të përzgjedhurit e Arben…

Uncategorized @sq

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu dhe Bekim Behrami – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 04.05.2021 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisionet e Garave dhe duke ju referuar raporteve, deklaratave plotësuese…

Futsall, Kryesore

Kosova barazon me Holandën në miqësoren e parë 

4 prill, 2021 – Kombëtarja e Kosovës në futsall ka barazuar pa gola me Kombëtaren e Holandës, në ndeshjen e parë miqësore të zhvilluar sonte në Zeist. Dardanët e futsallit të prirë nga përzgjedhësi i ri, Arben Simitçiu shfaqën një lojë shumë të mirë përballë…

P