Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Aktualitet

Futsall, Lajmet

Kosova e mposhti edhe Qipron 

31 janar, 2017 – Pasi mposhti në ndeshjen e parë Norvegjinë me rezultat 5:1, sonte Kosova  ngadhënjeu kundër mikpritësit Qipros, me rezultat 3:1, në kuadër të Grupit E në parakualifikimet për Euro 2018, që do të mbahet në Slloveni. Në bazë të rasteve dhe lojës…

Futsall, Lajmet

Të motivuar për fitore kundër Qipros 

Pas fitores në ndeshjen e parë kundër Norvegjisë me rezultat bindës 5:1, futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës në futsall, shprehen edhe më të motivuar për fitore kundër ekipit përfaqësues të Qipros, ndeshje e cila do të zhvillohet sot pasdite në orën 18.30 sipas kohës lokale. Me të drejt…

Futsall, Lajmet

Kosova debuton me fitore në futsall (Foto) 

30 janar, 2017 – Ashtu siç kishin deklaruar dhe premtuar futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës në futsall se do të ngadhënjejnë në ballafaqim me Norvegjinë, këtë e bën realitet sot në orën 16.00 sipas kohës lokale, ku vërtet triumfuan në ndeshjen e parë parakualifikuese për “Euro…

Futsall, Lajmet

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall arriti në Qipro 

29 janar, 2017 – Ekspedita e Përfaqësueses së  Kosovës në futsall arriti sot në Qipro dhe u vendos në “Hilton Park Nikosia” në qytetin Egkomi.  Pas akomodimit në hotel ekipi përfaqësueses do të ketë seancën e parë stërvitore në orën 17.00 pasdite, ndërsa nesër do të…

Futsall, Lajmet

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall u nis për në Qipro 

  28 janar, 2017 – Sonte pas një darke të përbashkët, ekspedita e Përfaqësueses së Kosovës në futsall u nis për në Qipro (Nikosia), ku do të marrë pjesë në garat parakualifikuese për “Euro 2018”. Atmosfera në ekipin përfaqësues është mjaft e mirë. Sipas përzgjedhësit…

P