Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: admin

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje Abdyl Bellopoja kryetar, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati, anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me 30.05.2023, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 36-të të Albi Mall Superligës si dhe ndeshjen e barazhit…

Kryesore

Reagim i FFK-së 

29 maj, 2023 – Në fundjavë u përmbyll edicioni i rregullt i garave 2022/23 në Albi Mall Superligë. Një edicion ky, që nga të gjithë njohësit e futbollit u vlerësua si njëri ndër kampionatet më të mira pas anëtarësimit të Kosovës në UEFA dhe FIFA….

Lajmet

Istogu kampion në Ligën e Parë U19 

19 maj, 2023 – Skuadra e Istogut është kurorëzuar, të premten, me titullin e kampionit në Ligën e Parë U19, një javë para përfundimit të edicionit. Juniorët e Istogut në ndeshjen e javës së 29-të kanë barazuar në shtëpi me Fushë Kosovën, me rezultat 3:3,…

Kryesore

Mevlan Zeka “Ylli i Javës”  

15 maj, 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 34-të në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të SC Gjilani, Mevlan Zeka. Komisioni i veteranëve të…

P