Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Kryesore

Kombëtarja vizitoi ‘fan-club’-in e “Dardanëve” 

22 mars, 2023 – Futbollistët e Kombëtares së Kosovës pasditen e sotme e kanë vizituar ‘fan-club’-in e “Dardanëve” në stadiumin “Fadil Vokrri”, e ku janë pritur në mënyrë fantastike nga tifozët e zjarrtë. Kryetari i tifozëve “Dardanët”, Lulzim Berisha u ka shprehur mirëseardhje në ‘fan-club’,…

Kryesore

FFK mbajti konferencë për media për zhvillimet e fundit 

22 mars, 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës ka mbajtur një konferencë për media lidhur me mbarëvajtjen e aktiviteteve të Kombëtares së Kosovës, para dy ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Evropian, si dhe zhvillimet e fundit në federatë. Të pranishëm në këtë konferencë ishin nënkryetari…

Kombetaret, U17

Kosova U16 pëson humbje nga Bullgaria 

21 mars, 2023 – Kombëtarja e Kosovës U-16 ka pësuar humbje në ndeshjen e parë në kuadër të turneut zhvillimor të UEFA-s që po zhvillohet në Albena të Bullgarisë. Dardanët U16, të udhëhequr nga Arbnor Morina, janë mundur nga kombëtarja nikoqire e këtij turneu, me…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në mbledhjen e mbajtur me 21.03.2023, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 26-të të Albi Mall Superligës dhe ndeshjeve të xhiros së 19-të të Viva Fresh Ligës së Parë, Grupi A dhe Grupi…

Lajmet

Dihen çiftet e gjysmëfinales së Kupës së Kosovës 

21 mars, 2023 – Sot në praninë e Komisionit të Garave, të përfaqësuesve të klubeve dhe mediave është bërë tërheqja e shortit për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Skuadra fituese e këtij trofeu në edicionin e kaluar, Llapi, në këtë fazë do të përballet…

P