Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova shkëlqen ndaj Qipros 

27 shtator, 2022 – Kombëtarja e Kosovës e ka mbyllur me shkëlqim ciklin e sivjetmë të Ligës së Kombeve. Dardanët, në ndeshjen e fundit të Grupit 2 në Ligën C, e kanë mposhtur Qipron, me rezultat bindës 5:1, duke çuar në delir tifozët e pranishëm…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor  

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 27.09.2022 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së tetë të Albi…

Kryesore

Presidenti Ademi shtroi darkë për delegacionin e Qipros 

26 shtator, 2022 – Në prag të ndeshjes së nesërme, Kosova – Qipro, presidenti Agim Ademi sipas traditës ka shtruar darkë për delegacionin e Federatës së Futbollit të Qipros dhe delegatin e UEFA-s. Kreu i FFK-së i uroi mirëseardhje mikut të tij Giorgos Koumas dhe…

Kombetaret, U21

Kombëtarja U21 e përmbylli kampin tetëditor në Antalia 

26 shtator, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U21 e ka përmbyllur kampin tetëditor stërvitor në Antalia të Turqisë. Gjatë kësaj periudhe përzgjedhësi Afrim Tovërlani dhe stafi i tij patën mundësi të punojnë me futbollistët e grumbulluar në këtë kamp, duke e parë formën e secilit…

Kryesore, Lajmet

Kosova synon fitoren kundër Qipros 

26 shtator, 2022 – Kombëtarja e Kosovës synon fitoren në ndeshjen e nesërme kundër Qipros, e cila zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në orën 20:45. Fitorja do t’ia mundësonte Dardanëve ta mbajnë pozitën e dytë në Grupin 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve,…

P