Author: ffk

Kryesore

Drita fiton me përmbysje duelin me Gjilanin 

29 nëntor, 2020 – Janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 15-të në Superligë, teksa nesër do të zhvillohen dy ndeshjet e tjera. Ashtu siç pritej derbi ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, edhe pse në mungesë të tifozëve për shkak të pandemisë, ka dhuruar…

Kryesore

Mesazhi i presidentit Ademi për festën e 28 Nëntorit 

Të nderuar krerë të institucioneve shtetërore, Familje të heronjve e të dëshmorëve, invalidë e veteranë të luftës, veprimtarë të çështjes kombëtare; Të nderuar drejtues të klubeve, futbollistë, trajnerë, ish-udhëheqës të sportit, ish-futbollistë, gjyqtarë, anëtarë të FFK-së, Dardanë e tifozë të klubeve, sponsorë e donatorë; Të…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni  disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met  Çeku – kryetar  dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala, Bekim  Behrami – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 27.11.2020 shqyrtoi procedurat e iniciuara disiplinore nga ana e Komisionit të Garave pas përfundimit të ndeshjeve…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje: Abdyl Bellopoja, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati në mbledhjen e mbajtur më datën 27.11.2020, lidhur me regjistrimin e ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë për Kampionatin 2020/2021, administroi tërë materialin e prezantuar nga…

Kryesore

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

27 nëntor, 2020 – Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, sot, mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë mbledhje KE analizoi gjendjen aktuale në futbollin e Kosovës, ku konstatoi se rrjedha e garave përkundër orarit të ngjeshur po ecën me…

P