Author: ffk

Lajmet

Prishtina vazhdon me fitore 

19 shkurt, 2021 – Prishtina ka shënuar fitore me rezultat bindës në ndeshjen hapëse të javës së 20-të në Superligë. Bardhekaltrit e kreqytetit arkëtuan pikët e plota në udhëtim në Ferizaj, ku e mposhtën Arbërinë, me shifrat 4:0. Dy gola për Prishtinën i realizoi Leonit…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu dhe Bekim Behrami – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 19.02.2021 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje: Abdyl Bellopoja, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati në mbledhjen e mbajtur më datën 18.02.2021, lidhur me regjistrimin e ndeshjeve të Superligës për Kampionatin 2020/2021, administroi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve, andaj…

Kryesore

U hodh shorti për çerekfinalen e Kupës së Kosovës 

18 shkurt, 2021 – Sot në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë në prani të Komisionit të Garave dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për fazën çerekfinale të Kupës së Kosovës. Kryetari i Komisionit, Abdyl Bellopoja, fillimisht i përshëndeti përfaqësuesit e…

Kryesore

Mesazh-urimi i Presidentit Ademi për Ditën e Pavarësisë 

Të nderuar krerë të institucioneve shtetërore, Familje të heronjve e të dëshmorëve, Invalidë e veteranë të luftës; Të nderuar futbollistë e futbolliste, drejtues të klubeve, trajnerë, ish-udhëheqës të sportit, ish-futbollistë, gjyqtarë, anëtarë të FFK-së, Dardanë e tifozë të klubeve, sponsorë e donatorë; Të nderuar qytetarë…

P