Author: ffk

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu dhe Bekim Behrami – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 26.02.2021 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së 20…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të Ligës së Dytë 

Java 16 – 27/28.02.2021 Fushë Kosova – Dukagjini, e shtunë, 13:00, Fushë Kosovë Gjyqtarë: Eduard Aliaj, Arber Qoqaj, Besart Osmani Behari – Galaksia, e shtunë, 13:00, Vitomiricë Gjyqtarë:Taulant Haxhimustafa, Arben Danuza, Leke Saraqini Vëllazeria – Bashkimi, e diel, 13:00, Prizren Gjyqtarë:Fitim Sadriu, Antigon Rexhepi, Valmir…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje, Abdyl Bellopoja kryetar, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati anëtarë, në mbledhjen e datës 26.02.2021, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 21-të të Superligës së Kosovës. në futboll për edicionin 2020/2021. Pas…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të Ligës së Femrave 

24 shkurt, 2021 – Këtë fundjavë nis stinori pranveror në Ligën e Femrave. Vëmendjen kryesore e tërheq ndeshja ndërmjet Mitrovicës dhe A & N, e cila zhvillohet të dielën në Mitrovicë, teksa ndeshjet e tjera luhen të shtunën. E shtunë, 27 shkurt Intelektualet – Jakova…

P