Author: ffk

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për : INICIM të  PROCEDURËS DISCIPLINORË  ndaj:   3.1. Përfaqsuesit  të  KF “ 2-Korriku” Rushit Bollovci (motivi – fyerje dhe sharje nga bankina drejtuar ekipit musafir si dhe…

Statistika

Statistikat pas javës së 9-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 9-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dugagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 10.10.2014 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar e komisionit…

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për :   INICIM TË  PROCEDURËS DISCIPLINORË  NDAJ: 1.Lojtarit të KF “HAJVALIA, ARMEND KASTRATI, me nr. Licence, 19 dhe libreze 3820, i ndëshkuar me  karton te kuq(…

Kryesore

Kosova e fitoi ndeshjen testuese kundër FC Wil 

Kampi përgatitor i Përfaqësueses së Kosovës që u zhvillua në Zvicër u përmbyll me fitore në takimin kontrollues-miqësor me skuadrën zvicrane FC Wil. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e Wil-it “IGP Arena” zgjoi interesim të madh ndër bashkatdhetarët tanë në Zvicër, kurse Përfaqësuesja e Kosovës tregoi…

Vendimet

Inicime të procedurës disiplinore 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për : INICIM të  PROCEDURËS  DISCIPLINORE  ndaj:   3.1. Personit zyrtar të ndeshjes Bekim Haxhibeqiri i KF”RAHOVECIT”, (motiv- kundërshtim ne vendimet e referit në…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 10-të 

Me ndeshjet ndërmjet Feronikelit e Drenicës dhe Llamkos Kosovës e Ferizajt, që zhvillohen të martën në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, përkatësisht në “Ferki Aliu” në Vushtrri nis java e 10-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, tri ndeshje tjera luhen të mërkurën, derisa kjo javë përmbyllet…

Lajmet

Trepça barazoi me Llamkos Kosovën 

Skuadra e Trepçës nuk ka arritur më shumë se një barazim në duel me skuadrën kampione në fuqi, Llamkos Kosovën. Kjo ndeshje u mbyll me shifrat 1:1 dhe ishte e fundit e javës së 9-të në Raiffeisen Superligë, derisa u zhvillua në stadiumin “Adem Jashari”…

P