Author: ffk

Aktivitete

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 5 mars, KE i FFK-së nën drejtimin e Agim Ademi, nënkryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku diskutoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së analizoi përgatitjet për që po bëhen për pjesëmarrje të Përfaqësueses së Kosovës…

Lajmet

Feniksi, fitues i turneut "Adem Jashari" 

Sot më 4 mars është përmbyllur turneu tradicional ndërkombëtar “Adem Jashari” në futsall që u mbajt në kuadër të Manifestimeve “Epopeja e UÇK-së”, prej 1 marsit e ku morën pjesë ekipet: “Benago” nga Çekia, “Flamurtari” Vlorë, “Al Ahli” nga Arabia Saudite si dhe ekipet nga…

Vendimet

Vendim i Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor  i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin  Zefi  – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 04.03.2015 (ditë e mërkurë  – ora 14:00 ) shqyrtoi inicimin e filluar nga ana e Komisarit të Garave të…

Vendimet

Vendim i Komisarit të Garave 

Komisari i Garave mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për :     INICIM TË PROCEDURËS  DISCIPLINORE 1.Ndaj lojtarit të KF “Feronikeli” Xhevdet Shabani me nr lib. 30588 dhe nr licen 8 –(motivi fyerje dhe sharje…

Lajmet

Feronikeli, Prishtina e Besa fituan si mysafire 

Për dallim nga Hajvalia dhe Trepça’89, të cilat pranverën e nisën me humbje, dy skuadrat tjera që e kanë shpallur kandidaturën për titull të kampionit, Feronikeli dhe Prishtina kanë realizuar fitore dhe atë si mysafire. Skuadra kryesuese në renditje, Feronikeli, të dielën, në stadiumin “Ferki…

P