Author: ffk

Lajmet

Feniksi fitues i Kupës së Kosovës në futsall 

Sot më 19 shkurt, në Pallatinë e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, në praninë e qindra shikuesve, e ku ishin të pranishëm krerët e FFK-së, kryetari Fadil Vokrri, sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futsall Ramadan Cimili, këshilltari për sport…

Lajmet

Turne për Pavarësi në konkurrencën e femrave 

FFK-ja për nder të 17 shkurtit, ditës së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt do të organizojë një turne në futboll të vogël. Pjesëmarrës në këtë turne do të jenë të gjitha skuadrat e Raiffeisen Superligën e Kosovës në konkurrencën e femrave. Turneu do të zhvillohet në…

Lajmet

Liridon Leci sqarohet para Komisionit Disiplinor 

Duke ndjekur lajmet në gazeta dhe portale të ndryshme në Suedi, Shqipëri e Kosovë, në lidhje me deklaratat e futbollistit Liridon Leci aktualisht lojtar i KF “Hajvalia”, FFK-ja ka thirr Komisionin Disiplinor(KD) në një mbledhje të jashtëzakonshme, për të vërtetuar deklaratat e pretenduara nga ana…

Lajmet

Orari i kontrollimeve mjekësore për gjyqtarë të futbollit 

Komisioni për Gjyqtarë i FFK-së në koordinim me Qendrën e Mjekësisë Sportive në Prishtinë, ka caktuar orarin e kontrollimeve mjekësore për gjyqtarët e shtatë regjioneve. Orari i kontrollimeve është si vijon: PRISHTINA………….. 02–03.02.2015 (e hënë e martë) MITROVICA…………  04.02.2015……… (e mërkurë) PEJA……………………  05.02.2015……….(e enjte) GJAKOVA…………… …

P