Author: ffk

Statistika

Statistikat pas javës së 15-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 15-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.   Shkarko dokumentin   

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e vet të rregullt, mbajtur me datë 18.11.2014 ( ditë e martë ora 15,00 ) shqyrtoi inicimet e filluara disiplinore nga ana e Komesarit të Garave pas përfundimit të ndeshjeve të Raiffaisen Superligës dhe Ligës së parë të…

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për INICIM TË PROCEDURËS DISIPLINORE 1.Ndaj lojtarit te KF ”Drenica” Azem Bejta me nr lic 16 dhe nr lib 8554 (motivi- nderhyrje e palejuar si lojtar fundore…

Lajmet

Pa fitues edhe ndeshja Drenica – Trepça'89 

Skuadra e Trepҫës 89 ka shkëputur një pikë në Skenderaj në ballafaqimin e javës së 15-të në Raiffeisen Superligë kundër Drenicës. Mitrovicasit që nga minuta e 42 kishin epërsi numerike në fushë pas përjashtimit të Bejtës, por nuk arritën ta gjejnë rrugën e golit, duke…

P