Author: ffk

Vendimet

Inicime nga Komisari i Garave 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për :   INICIM TË  PROCEDURËS DISCIPLINORE :   1.Ndaj ndimëstrajnerit të KF ” Trepça” Fidaim Haxhiu (motivi- fyerje sharje dhe ofendime drejtuar referit kryesor të ndeshjes…

Lajmet

Shtyhet grumbullimi i Përfaqësueses U-21 

Grumbullimi i Përfaqësueses U-21, i paraparë të mbahet më 8-9 prill është shtyrë për shkak të kushteve jo të mira atmosferike dhe me qëllim të mos dëmtimit të fushës. Kësisoj, përzgjedhësit e kësaj grupmoshe, Rafet Prekazi e Erdogan Celina, kanë marrë vendim që ky grumbullim…

Lajmet

Besa e Kosova (V) fituan si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshjet e fundit në javën e 21-të në Raiffeisen Superligë. Në dy ndeshje fitoreve iu gëzuan skuadrat mysafire, një ndeshje përfundoi baras, derisa në një tjetër fituan vendasit. Besa ka shënuar fitore në kryeqytet në përballje me Hajvalinë, me rezultat 3:1,…

Lajmet

Vokrri ngushëllon Mërgim Mavrajn 

Telegram ngushëllimi i kryetarit të FFK-së z. Fadil Vokrri për z. Mërgim Mavraj Prishtinë 3 prill 2015 I nderuari z. Mërgim Mavraj! Në një çast të vështirë për juve dhe familjen e juaj, ju lutem që në emrin tim, KE të FFK-së, futbollistëve dhe futbolldashësve të…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje  Dukagjin Zefi – krzetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë  02.04.2015 (ditë e enjte – ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet…

P