Author: ffk

Të veçuara

Delegacioni i FFK-së u prit nga drejtuesit e FIFA-s 

2009-11-05 Sot në selinë e FIFA-s është zhvilluar takimi i paraparë ndërmjet krerëve  të FIFA-s dhe krerëve të FFK-së. Kryetari i FIFA-s, Sep Blatter bashkë me nënkryetarin e FIFA-s, Geofreu Thompson që njëkohësisht është kryetar i Asociacioneve të federatave, sekretarin e përgjithshëm Jerome Walcke, drejtori ligjor…

Uncategorized @sq

Vendimet e Komisarit të Garave 

2013-09-10 KOMISARI i GARAVE i Raiffeisen SUPERLIGËS, Ismet AHMETI, më datën 10.09.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  4-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke…

Aktivitete

Nga takimi me përfaqësuesit e klubeve 

Sot më 28 gusht, kryetari i FFK-së Fadil Vokrri bashkë me sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu, kanë mbajtur një takim me përfaqësuesit e skuadrave të Raiffeisen Superligës. Duke i përshëndetur të pranishmit kryetari Vokrri u ka thënë atyre se qëllimi këtij takimi është që të…

Uncategorized @sq

Ferizaj shkëputi një pikë në Mitrovicë 

Ferizaj shkëputi një pikë në Mitrovicë 2013-09-13 Ndeshja e hapëse e javës së 5-të në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Trepçës dhe Ferizajt, që u zhvillua, të premten pasdite, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, është mbyllur me rezultat të barabartë 2:2.Pas këtij barazimi Ferizaj është ngjitur së…

P