Author: ffk

Lajmet

Prishtina vazhdon me fitore 

19 shkurt, 2021 – Prishtina ka shënuar fitore me rezultat bindës në ndeshjen hapëse të javës së 20-të në Superligë. Bardhekaltrit e kreqytetit arkëtuan pikët e plota në udhëtim në Ferizaj, ku e mposhtën Arbërinë, me shifrat 4:0. Dy gola për Prishtinën i realizoi Leonit…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu dhe Bekim Behrami – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 19.02.2021 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje: Abdyl Bellopoja, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati në mbledhjen e mbajtur më datën 18.02.2021, lidhur me regjistrimin e ndeshjeve të Superligës për Kampionatin 2020/2021, administroi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve, andaj…

P