Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Fitore të Llapit, Vushtrrisë e Hajvalisë 

Sot janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të javës së 8-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra e Llapit ka shënuar fitore para tifozëve të vet në duel me skuadrën kampione në fuqi, Feronikelin, me rezultat 1:0. Golin e fitores për llapjanët e ka shënuar Egzon Sinani në minutën…

Lajmet

Përfundoi trajnimi i trajnerëve për licencën B të UEFA-s 

Sot ka përfunuar me sukses trajnimi trejavorë i kandidatëve për Licencën “B” të UEFA-s për trajnerë të orgaizuar në Qendra për Edukim e FFK-së dhe Federata e Futbollit e Gjermanisë. Sipas drejtorit të Qendrës, prof. Malsor Gjonbalaj, ky ishte një seminar jashtëzakonisht i mirë, ku…

Vendimet

Inicim disiplinor 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 29.09.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Kampionatit 2015/16 dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare, duke u bazuar…

Lajmet

Më 7 tetor mbahen normat fizike për gjyqtarë 

Më 7 tetor (e mërkurë), në stadiumin olimpik “Adem Jashari”, në Mitrovicë, do të mbahen normat fizike për gjyqtarët dhe asistentët e listës së Raiffeisen Superligës dhe të Ligës së Parë. Mospjesëmarrja në normat fizike do të sanksionohet me largim nga lista e gjyqtarëve për…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 8-të në Raiffeisen Superligë dhe në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen në mesjavë.   Raiffeisen Superliga: Java e 8-të E mërkurë 30.09.2015. Besa -Gjilani                 Ora 14.00,  SSK…

Lajmet

Trepça'89 mbetet e pamposhtur, Hajvalia e mposhti Prishtinën 

Skuadra kryesuese në renditjen e Raiffeisen Superligës, Trepça’89, edhe pas javës së 7-të mbetet skuadra e vetme pa humbje. Skuadra e drejtuar nga Arsim Thaqi, të dielën, ka barazuar në Gjilan me Dritën, me rezultat 1:1. Të parët në epërsi kaluan gjilanasit me golin e…

Lajmet

Feronikeli këndellet, Drenica e mposhti Besën 

Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, është rikthyer te fitorja pas dy humbjeve radhazi. Në kuadër të javës së 7-të, Feronikeli ka arritur të shënojë fitore para tifozëve të vet kundër Istogut, me rezultat 3:1. Vendasit kaluan në epërsi në minutën e 21-të, me golin e…

Kryesore

Arrihet marrëveshja për miqësoren Kosova – Guinea Ekuatoriale 

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje për aranzhimin e një ndeshjeje miqësore ndërkombëtare për Përfaqësuesen “A” të Kosovës. Ndeshja ndërmjet Përfaqësueses “A” të Kosovës dhe asaj të Guinesë Ekuatoriale do të zhvillohet më 10 tetor (e shtunë) në stadiumin e qytetit në Prishtinë…

P