Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Gjilani-Llapi, mbyllet pa fitues 

Ndeshja hapëse e javës së 7-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Gjilanit dhe Llapit, që u zhvillua sot në Gjilan, ka përfunduar pa fitues, me rezultat të barabartë 1:1. YTë parët në epërsi kaluan gjilanasit në minutën e 9-të, kur Ilir Blakqori shënoi autogol. Gjilani shkoi…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 7-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 6-të në Ligën e Parë. Ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Llapit, që do të zhvillohet të premten do ta hapë këtë javë në elitën e futbollit tonë, ndërkohë dy ndeshje…

Vendimet

Inicime disiplinore 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 22.09.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Kampionatit 2015/16 dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare, duke u bazuar…

Lajmet

Hajvalia shënoi fitore kundër Feronikelit 

Skuadra e Hajvalisë ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit të javës së 6-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Feronikelin, me rezultat 3:2. Ndeshja u zhvillua në stadiumin e Kizhnicës, në kushte goxha të rënduara për lojë, si pasojë e reshjeve të shiut. Hajvalia…

P