Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Vashat e Kosovës barazuan në ndeshjen me Shqipërinë 

Përfaqësuesja e Kosovës për femra në futboll e drejtuar nga Afërditë Fazlija,  zhvilloi sot sfidën e parë në historinë e saj dhe për rivale kishin vajzat e Kombëtares shqiptare të drejtuara nga Altin Rraklli. Takimi u zhvillua në Durrës dhe përfundoi në barazim 2 :…

Kryesore

Istogu i gëzohet fitores së parë 

Skuadra e Istogut ka arritur ta shijojë fitoren e parë në këtë edicion të garave në Raiffeisen Superligë. Në kuadër të javës së 6-të, Istogu, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë e ka mposhtur Gjilanin, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë sfidë e…

Vendimet

Inicime disiplinore 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur me datën 18.09.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Kampionatit 2015/16 dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare, duke u bazuar…

Kryesore

Përfaqësuesja e Kosovës udhëtoi në Durrës 

Sot më 18 shtator Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave , të cilës i prinë përzgjedhësja Afërditë Fazlija, udhëtoi për në Durrës, ku nesër do të zhvillojë një ndeshje me Kombëtaren “A” të Shqipërisë. Para nisjes futbollistet e përfaqësueses i ka përshëndetur dhe ua ka uruar…

Lajmet

Drita shijoi fitoren e dytë 

Skuadra e Dritës ka shënuar fitoren e dytë në këtë edicion të Raiffeisen Superligës. Gjilanasit, të enjten, në ndeshjen e fundit të javës së 5-të, e kanë mposhtur Besën, me rezultat 1:0. Të dyja skuadrat patën shumë mundësi të mira shënimi, duke qëlluar edhe shtyllat….

Kryesore

Trepça'89 vazhdon serinë pozitive, fitojnë edhe Prishtina e Liria 

Trepça’89 ka vazhduar serinë pozitive në këtë edicion në Raiffeisen Superligë. Skuadra mitrovicase, të mërkurën, në stadiumin “Riza Lushta”, e ka mposhtur Hajvalinë, në kuadër të javës së 5-të, me rezultat 2:0. Kësisoj, Trepça’89 e ka marrë kryesimin e renditjes dhe tashmë është skuadra e…

P