Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Prishtina i afrohet liderit, fitojnë edhe Trepça'89 e Istogu 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 26-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra e Prishtinës e ka shfrytëzuar humbjen e djeshme të Feronikelit në Gjilan, duke shënuar fitore si mysafire kundër Ferizajt, me rezultat 3:1. Golat për prishtinasit i shënuan Ylber Ramadani (1′),…

Lajmet

Drita fitoi në duel me liderin 

Sot është zhvilluar ndeshja hapëse e javës së 26-të në Raiffeisen Superligë, ku Drita arriti të shënojë fitore kundër Feronikelit, me rezultat 1:0.  Drita pati disa raste të mira, por golin e fitores e shënoi vetëm në minutën e 70-të, kur Mensur Limani shënoi me…

Lajmet

Besa fiton lehtësisht 

Ndeshja e fundit e javës së 25-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Besës dhe Ferizajt, e zhvilluar në stadiumin ‘Shahin Haxhiislami’ në Pejë, ka përfunduar 3:0 në dobi të skuadrës pejane. Golat për ekipin e drejtuar nga Arbnor Morina u realizuan nga…

Lajmet

Telegrame ngushëllimi për familjet Tovërlani dhe Prapashtica 

E nderuara familje e Hamdi Tovërlanit! Me pikëllim të thellë e morëm lajmin për vdekjen e familjarit tuaj dhe bashkëpunëtorit tonë Hamdi Tovërlani, ndaj ju lutem që në emrin tim, KE, klubeve, futbollistëve dhe futbolldashësve të Kosovës pranoni ngushëllimet tona më të thella e të…

Vendimet

Vendime të Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë në mbledhjen e vetë të mbajtur me date 30.04.2015 ( ditë e enjte ora 10 e paraditës ) shqyrtoi inicimet e filluara disiplinore nga…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Raiffeisen Superliga Java 26-të të gjitha takimet zhvillohen në ora 14.00 E shtunë 02.05.2015 Drita – Feronikeli………………..……………SSK G.Nuza. J.Musolli. M.Berisha. A.Tahiri E diel 03.05.2015  ora 14.00 Kosova (V) – Hajvalia………………….……SSK H.Hajdari. D.Preniqi. F.Abrashi. M.Baliu Trepça-89 – Drenica G.Shala. L. Muhadri. F.Sekiraqa.  I.Shuleta. Ferizaj – Prishtina I.Kelmendi. B.Morina….

Lajmet

Kosova (V) arkëtoi tri pikë në Mitrovicë 

Sot janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të javës së 25-të në Raiffeisen Superligë. Në katër takime fitoreve iu gëzuan skuadrat vendase, derisa në një duel festuan mysafirët. Ishte pikërisht Kosova e Vushtrrisë, e cila arriti të arkëtojë tri pikë tejet të rëndësishme në Mitrovicë…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e vetë të mbajtur me date 29.04.2015, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana…

P