Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Trepça’89 e mposhti Trepçën pas penalltive 

Trepça ‘89 është kualifikuar në rrethin çerekfinal të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e Fahredin Durakut, të martën, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, ka shënuar fitore kundër rivalit të qytetit, Trepçës, pas penalltive 5:4. Ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të Digitalb Kupës së Kosovës 

Janë caktuar gjyqtarët e pesë ndeshjeve të rrethit të dytë të Digitalb Kupës së Kosovës, që do të zhvillohen këtë mesjavë. Derbin mitrovicas ndërmjet Trepçës dhe Trepçës’89 do ta drejtojë gjyqtari Kreshnik Vula, derisa përballjen e rivalëve të vjetër, Llapit dhe Prishtinës do ta drejtojë…

Lajmet

Shtyhen ndeshjet e fundjavës për shkak të motit të ligë 

Duke parë motin e ligë që po mbretëron këto ditë në Kosovë, Komisari i Garave i FFK-së ka marrë vendim që ndeshjet e javës së dytë të stinorit pranveror të Raiffeisen Superligës dhe fillimi Ligës së Parë të Kosovës, të paraparë të zhvillohen këtë fundjavë,…

Vendimet

Orari i katër ndeshjeve të Digitalb Kupës së Kosovës 

Mesjavën e ardhshme do të luhen ndeshjet e para të rrethit të dytë të Digitalb Kupës së Kosovës. Komisari i Garave në bazë të kërkesës së kompanisë televizive, e cila e ka të drejtën e transmetimit të ndeshjeve të kupës, ka vendosur që një ndeshje të…

Aktivitete

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 5 mars, KE i FFK-së nën drejtimin e Agim Ademi, nënkryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku diskutoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së analizoi përgatitjet për që po bëhen për pjesëmarrje të Përfaqësueses së Kosovës…

Lajmet

Feniksi, fitues i turneut "Adem Jashari" 

Sot më 4 mars është përmbyllur turneu tradicional ndërkombëtar “Adem Jashari” në futsall që u mbajt në kuadër të Manifestimeve “Epopeja e UÇK-së”, prej 1 marsit e ku morën pjesë ekipet: “Benago” nga Çekia, “Flamurtari” Vlorë, “Al Ahli” nga Arabia Saudite si dhe ekipet nga…

Vendimet

Vendim i Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor  i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin  Zefi  – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 04.03.2015 (ditë e mërkurë  – ora 14:00 ) shqyrtoi inicimin e filluar nga ana e Komisarit të Garave të…

P