Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Statistika

Statistikat pas javës së 10-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 10-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

Lajmet

Trepça’89 e mposhti Istogun 

Skuadra e Trepçës’89 ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Istogun, në stadiumin “Riza Lushta”, me rezultat 4:3. “Minatorët” kaluan në epërsi qysh në minutën e 3-të kur gjuajtjen e Musës e devijoi me kokë…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët për ndeshjet e javës së 11-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 10-të në Ligën e Parë. Nga skuadrat e elitës të shtunën në fushën e gjelbër do të zbresin vetëm Drenica dhe Llamkos Kosova, të cilat do të përballen në…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë, në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 14.10.2014 ( ditë e martë ora 15,00 ) shqyrtoi  procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe…

Lajmet

Prishtina e Vëllaznimi shijuan fitore 

Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore në duel me Dritën në kuadër të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë, me rezultat 2:0. Golat për kryeqytetasit i shënuan Durim Gashi e Florim Bërbatovci. Ndërkohë, pas dy humbjesh, Hajvalia e arkëtoi një pikë në Pejë, duke barazuar…

Lajmet

Drenica e Llamkos Kosova u gëzohen fitoreve 

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore në ndeshjen e javës së 10-të në Raiffeisen Superligë, të cilën e zhvilloi në shtëpi në cilësinë e mysafires, duke e mposhtur Feronikelin ‘vendas’, me rezultat 2:0. Golat për kuqezinjtë e drejtuar nga Tahir Lushtaku i shënuan Labinot Jetullahu,…

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për : INICIM të  PROCEDURËS DISCIPLINORË  ndaj:   3.1. Përfaqsuesit  të  KF “ 2-Korriku” Rushit Bollovci (motivi – fyerje dhe sharje nga bankina drejtuar ekipit musafir si dhe…

Statistika

Statistikat pas javës së 9-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 9-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

P