Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Aktivitete, Lajmet

Vokrri u prit nga konsulli Astrit Zemaj 

Sot më 17 mars kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri pas arritjes në Gjermani është pritur me nderime të larta në konsullatën e Republikës Kosovës në Frankfurt nga konsulli z. Astrit Zemaj. Kryetari Vokrri, duke falënderuar për këtë pritje e njohu konsullin Zemaj për përpjekjet që po…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 17.03.2015 ( ditë e martë ora 14,00 ) shqyrtoi inicimet e filluara nga ana e komesarit të garave të Raiffeisensuperligës dhe Ligës së pare , për të padisiplinuarit gjatë gjatë dhe pas përfundimit të ndeshjeve të…

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës ka vendosur       INICIM të  PROCEDURËS DISCIPLINORË  ndaj   1.Ndaj kryetrajnerit te Kf “DRENICA” Tahir Lushtaku me nr lib – 111 (motivi- sjellje jo sportive ndaj referit kryesore gjate dhe pas perfundimit te ndeshjes , Kf Istogu…

Lajmet

Vokrri nesër takohet me presidentin e DFB-së 

Sot më 17 mars, kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri ka udhëtuar për Gjermani, ndërsa nesër do të ketë takim zyrtar me presidentin e Federatës së Futbollit të Gjermanisë (DFB), z. Wolfgang Niersbach. Në këtë takim do të bisedohet për harmonizimin e agjendës për takimin…

Lajmet

Hajvalia shënoi fitore kundër Dritës 

Ndeshja e fundit e javës së 18-të në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Hajvalisë dhe Dritës, që u zhvillua sot në kryeqytet, ka përfunduar me fitoren e vendasve, me rezultat 2:1. Hajvalia kaloi në epërsi në minutën e 5-të, me golin e Enis Zabërgjës. Megjithatë, në pushim…

Lajmet

Trepça’89 rikthehet te fitorja 

Pas gjashtë barazimeve e një humbjeje, skuadra e Trepçës’89 është rikthyer te fitorja në Raiffeisen Superligë. Skuadra e drejtuar nga Fahredin Duraku, të dielën, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, e ka mposhtur Kosovën e Vushtrrisë, me rezultat 2:0. Të dy golat në këtë ndeshje…

Lajmet

Feronikeli, Prishtina e Istogu fituan si vendas 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 18-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli dhe Prishtina kanë shënuar fitore me rezultate bindëse para tifozëve të vet, derisa Istogu po ashtu në shtëpi, e ka mposhtur Drenicën, me rezultat të ngushtë. Feronikeli, në Skenderaj e…

Vendimet

Vendime të Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në përbërje; Dukagjin Zefi- kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 13.03.2015 –ditë e premte, ora 14,00, shqyrtoi inicimet e filluara nga ana e Komisarit të Garave pas përfundimit të ndeshjeve…

P