Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Kryesore

Ndeshjet e barazhit më 10 e 11 qershor 

Sot më 3 qershor Komiteti Ekzekutiv i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar mbajti mbledhjen e vet të radhës ku debatoi për shumë çështje me rëndësi në futbollin e Kosovës. KE pas një debati duke analizuar rrjedhën e Kampionatit vetëm një javë para përfundimit, konstatoi se…

Lajmet

Trepça'89 – Feronikeli, finalja e Digitalb Kupës së Kosovës 

Trepça ’89 dhe Feronikeli janë kualifikuar në finale të Digitalb Kupës së Kosovës. Në gjysmëfinale ato  ia dolën t’i eliminojnë Besën, përkatësisht Drenicën. Pejanët e kishin fituar ndeshjen e parë me rezultat 3:2 ndaj mitrovicasve. Por, ekipi i Afrim Tovërlanit e fitoi duelin kthyes me…

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

INICIME TË PROCEDURËS DISCIPLINORE: 1.Ndaj lojtarit te KF “Besa” Florent Papuqi me nr lib 2148 dhe nr lic 13K.Kuq (motivi-reagim i ashper ndaj vendimit referit kryesore pas marjes se kartonit te verdhe)sipas raportit te referit inqizimit televiziv. 2.Ndaj lojtarit të KF “Rahoveci”Bajram Kerndali  me nr…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të Digitalb Kupës së Kosovës 

Të mërkurën zhvillohen ndeshjet e kthimit të gjysmëfinales së Digitalb Kupës së Kosovës.   “Digitalb” Kupa e Kosovës  ½  e finales E mërkurë: 03.06.2015.: Ora 16.00 Mitrovicë: Trepça-89 – Besa. G. Nuza. F.Berisha. F.Sekiraqa. H.Hajdari:   E mërkurë 03.06.2015:  Ora 16.00 Skenderaj : Drenica –…

Lajmet

Kampioni vendoset në javën e fundit 

Sot janë zhvilluar ndeshjet e javës së 32-të në Raiffeisen Superligë. As pas kësaj jave nuk dihet skuadra kampione, kështu që gjithçka mbetet të vendoset në 90 minutat e fundit të këtij kampionati. Besa ka shënuar fitore në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë në duel…

Lajmet

Llapi feston hyrjen në Superligë 

Skuadra e Llapit e ka festuar titullin e kampionit në Ligën e Parë dhe njëherësh kthimin në elitën e futbollit kosovar pas 10 vjetësh mungesë. Në ndeshjen e parafundit të këtij edicioni, Llapi, në praninë e një numri të madh të tifozëve në stadiumin e…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me date 29.05.2015, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara disiplinore për të padisiplinuarit nga ana…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të Ligës së Dytë 

Këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e javës së fundit në të dyja grupet në Ligën e Dytë. Grupi A E shtunë Leshani – Minatori Luftëtari – Lugu i Baranit E diel Opoja – Behari Vicianumi – Rilindja e Kosovës nuk zhvillohet   Grupi B E shtunë…

P