Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Fitojnë Feronikeli e Besa, ngec Prishtina 

Sot janë zhvilluar gjashtë ndeshjet e javës së 30-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli ka bërë një hap të madh drejt titullit të kampionit, pasi ka shënuar fitore në Mitrovicë, në duel me Trepçën’89, me rezultat 3:1. Mitrovicasit kaluan në avantazh në minutën e 16-të përmes…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Të gjitha ndeshjet e javës së 30-të në Raiffeisen Superligë do të zhvillohen, të dielën. Dy prej këtyre sfidave do të fillojnë në orën 14:00 për shkak të transmetimit televiziv, derisa ndeshjet tjera do të luhen në orën 16:00.   Raiffeisen Superliga – Java e 30-të:…

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

INICIME TË PROCEDURËS DISCIPLINORE:   1.Ndaj kryetrajnerit te Kf “Feronikeli” Gani Sejdiu me nr lic 116 (motivi-pas perfundimit te ndeshjes fyerje  ndaj kryetrajnerit musafir ) sipas raportit te vezhguesit 2.Ndaj kryetrajnerit te Kf “Drenica” Tahir Lushtaku me nr lic 111 (motivi- fyerje dhe sharje drejtuar kryetrajnerit vendas…

Lajmet

Telegram ngushëllimi 

E nderuara familje Rraci! Lajmi për vdekjen e Fatmir Rracit, futbollistin e brezit të artë të KF” Vëllaznimi” na ka pikëlluar të gjithëve, ndaj me lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve, futbollistëve e futbolldashësve të Ju shprehim ngushëllimet tona më të thella e të…

Lajmet

Finalistët vendosen në ndeshjet e kthimit 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, Besa e ka mundur Trepçën’89, në një sfidë tejet interesante, me rezultat 3:2. Pejanët kishin epërsi të madhe prej tre golash deri në minutën e 80-të…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 19.05.2015, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit të ndeshjeve të zhvilluara me datë 16-17.05.2015, dhe për të njejtat…

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

INICIM I PROCEDURËS DISCIPLINORE: 1.Ndaj lojtarit të KF “Hajvalia”, Liridon Leci me nr licence 13 dhe nr libreze 3984 Karton i Kuq (motivi – sjellje jo sportive ofendim fyerje dhe sharje drejtuar referit anesor Jakup Musolli dhe referit kryesor Besfort Kasumi në ndeshjen Besa- Hajvalia )…

P