Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Besa arkëtoi një pikë, Ferizaj fitoi në shtëpi 

Njëra nga sfidat më interesante të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Trepçës’89 dhe Besës, ka përfunduar pa fitues. Ndeshja e zhvilluar, të dielën, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, me rezultat 1:1. Të parët në epërsi kaluan mysafirët përmes Fatih Karahodës, në minutën…

Kryesore

Feronikeli fiton dhe bëhet lider 

Feronikeli e ka vazhduar serinë e rezultateve të mira në këtë edicion. Skuadra e drejtuar nga Gani Sejdiu, të shtunën, në Kizhnicë, në kuadër të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, e ka mposhtur Hajvalinë, me rezultat 1:0. Kjo fitore ia mundësoi skuadrës nga Drenasi…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e vet të mbajtur me date 24.10.2014 ( ditë e premtë – ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar për të padisiplinuarit dhe për të njejtat duke u bazuar në raportet shtesë të…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e vet të mbajtur me datë 22.10.2014 ( ditë e merkurë ) ora 15,00, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarit të garave për Ligat e dyta…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 21.10.2014 ( ditë e martë ora 15,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe…

Statistika

Statistikat pas javës së 11-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 11-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës në bazë të provave materiale ka ngritur INICIM TË  PROCEDURËS DISCIPLINORE NDAJ: 1.Ndaj lojtarit te  KF “HAJVALIA” LIRIDON LECI me nr lic 03 dhe nr lib 3984 K.Kuq ( motivi –fjalosje dhe  kacafytje me lojtarin kundershtar  ne ndeshjen Kf…

Kryesore

Kosova Munih fituese e Superkupës Kosovë-Diasporë 

Sot më 21 në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj u zhvillua ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, ndërmjet fituesit të Kupës së Kosovës KF”Feronikeli” dhe fituesit të Kupës së Kosovës për Gjermani FC”Kosova” Munih. Para ndeshjes drejtuesit e FFSHGJ-së dhe të kubit mysafir ndërruan dhurata për FFK-në…

P