Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve për javën e 12-të në Raiffeisen Superligë dhe për Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Llamkos Kosovës, që zhvillohet të premten në Gjilan.   Raiffeisen Superliga : Java e  12-të   Ora 14.00. E premte :…

Lajmet

Testime fizike për gjyqtarët 

Në vazhdën e realizimit të operatives programore lidhur me vlerësimin e gatishmërisë fizike, Komisioni për gjyqtarë i futbollit i Federatës se Futbollit te Kosovës, me date 22.10.2014 ( nesër ) do të organizojë normat e rregullta fizike në stadiumin ” Agron Rama ” në Kastriot…

Aktivitete

Kosova e Munihut e gatshme për sfidën me Feronikelin 

Sot më 20 tetor në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë, u mbajt konferencë me gazetarë në prag të ndeshjes ndërmjet fituesit të kupës së Kosovës KF”Feronikeli” nga Drenasi dhe fituesit të kupës së Kosovës për Gjermani KF”Kosova” e Munihut. Duke i përshëndetur të pranishmit sekretari…

Kryesore

Tri fitore të mysafirëve 

Prishtina e ka realizuar fitoren e dytë radhazi, ndonëse nuk ka kënaqur me lojë. Skuadra e drejtuar nga Bylbyl Sokoli, të dielën, ka shënuar fitore si mysafire e Hajvalisë, në kuadër të javës së 11-të në Raiffeisen Superligë, me rezultat 3:2. Dy gola të kësaj…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në mbledhjen e mbajtur me date 16,10.2014 ( ditë e enjtë ora 15,00 ) shqyrtoi inicimet e filluara nga ana e komesarit të garave për Ligat e dyta dhe kategoritë e juniorëve , për lojtaret e padisiplinuar pas zhvillimit…

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në bazë të provave materiale nga zytarët e ndeshjeve ka ngritur inicim të procedurës disiplinore ndaj: 1.Ndaj ndimëstrajnerit të KF “TREPÇA” Fidaim Haxhiu me nr lic 06 ( motivi – Fyerje dhe sharje referit kryesor të…

Lajmet

Të martën ndeshje revyale, Feronikeli – Kosova Munich 

Duke ndjekur traditën e kamotshme të ndeshjeve revyale, ndërmjet fituesit të Kupës së Kosovës dhe fituesit të Kupës së Kosovës për Gjermani, të martën, më 21 tetor, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, do të ballafaqohen Feronikeli dhe Kosova Munich. Kjo ndeshje do të fillojë…

Statistika

Statistikat pas javës së 10-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 10-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

P