Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Statistika

Fushë Kosova befasoi Trepçën 

Skuadra e Fushë Kosovës e ka befasuar Trepçën, në kuadër të javës së 31-të, duke e mposhtur në stadiumin “Riza Lushta”, me rezultat 3:2. Mysafirët krijuan fillimisht epërsi prej dy golave nëpërmjet Suad Saliagiqit (8’) dhe Fitim Krasniqit (61’). Por, mitrovicasit arritën të barazojnë shifrat…

Aktivitete

Vokrri takoi “Dardanët” 

Sot më 16 maj kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri pati një takim me grupet e tifozëve të cilët në ndeshjet e Përfaqësueses së Kosovës do të jenë me emrin e tyre “Dardanët”. Kryetari Vokrri i ka falënderuar përfaqësuesit e tifozerive, Torcidën, Forca, Ujqit, Intelektualët, Skifterat,,…

Lajmet

Përgatitjet për miqësoret e radhës po rrjedhin sipas dinamikës 

Sot më 16 maj, në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë u mbajt një konferencë për media në prag të ndeshjeve miqësore ndërkombëtare Kosovë-Turqi që zhvillohet më 21 maj në Mitrovicë dhe Kosovë-Senegal që zhvillohet më 25 maj në Gjenevë. Fillimisht gazetarëve të pranishëm duke i…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

16.05.2014 – Komisioni disiplinor i shkallës së pare në mbledhjen e mbajtur me date 16.05.2014 ( dit e premtë ora 16,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mblwedhja e kaluar e komisionit si dhe inicimet e filluara pas përfundimit të ndeshjeve të zhvilluara nga java…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

16.05.2014 – Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 16.05.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 30-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të…

Lajmet

Programi i Përfaqësueses së Kosovës 19-25 maj 

PROGRAMI 18/19-26 Maj 2014 19.05.2014   E hënë Me datën 18 maj lojtarët janë të lirë të vendosen tek familjarët e tyre (nëse dëshirojnë) ndërsa më datën 19 të gjithë duhet të janë në hotel gjatë ditës! Tubimi i parë zyrtar është më datën 19 Maj…

P