Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Përfaqësuesja e femrave luan ndeshje kontrolluese me Kinostudion 

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave,  e cila këto ditë po qëndron në një kamp stërvitor në Durrës, në kuadër të programit nesër më 12 prill në orën 17.00 në kompleksin sportiv “Tropikal” do të zhvillojë një ndeshje të ashtuquajtur kontrolluese me skuadrën e…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar me short gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 24-t në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 21-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen gjatë fundjavës.   Raiffeisen SUPERLIGA, Java 24-t: E SHTUNË, 12.04.2014 nga ora 15.00 Fushë Kosova-Besa, Bajram Gashi,J.Musolli,B.Rama,…

Lajmet

Hajvalia e mposhti Llamkos Kosovën 

Hajvalia ka shënuar fitore në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës kundër Llamkos Kosovës, me rezultat 3:1. Llamkosi kaloi në epërsi në minutën e 33-të me golin e shënuar nga Leart Emini pas një bashkëveprimi të shkëlqyeshëm me Semir Zenelin. Fillimi i…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 08.04.2014 ( ditë e premtë – ora 15,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar e komisionit si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave për të gjitha…

Lajmet

Drita-Feronikeli, pa fitues dhe pa gola 

Skuadra e Feronikelit ka arritur të marrë një rezultat të favorshëm në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, pasi ka barazuar pa gola me Dritën, në Gjilan. Të dy ekipet kanë pasur raste të mira shënimi, por asnjëra nuk ka arritur ta…

Lajmet

Përfaqësuesja e femrave grumbullohet në Durrës 

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave do të jetë e grumbulluar në Durrës nga sot deri më 13 prill. Sipas Afërditë Fazlisë përzgjedhëse, në këtë tubim janë ftuar 28 futbolliste të klubeve të Raiffeisen Superligës së femrave. Grumbullimi nis sot më 9 prill dhe…

P