Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Termini i ndeshjeve të javës së 17-të në Raiffeisen Superligë 

Është përcaktuar termini i ndeshjeve të javës së 17-të (të fundit për stinorin vjeshtor) në Raiffeisen Superligë. Këtë javë e hap sfida ndërmjet Besës dhe Trepçës’89, që do të zhvillohet, të premten, në orën 13:00, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, dy ndeshje luhen të…

Statistika

Drita arkëtoi një pikë kundër Prishtinës 

Skuadra e Dritës ka arritur të arkëtojë një pikë në kryeqytet, pasi në ndeshjen e sotme kundër Prishtinës, në kuadër të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë, ka barazuar pa gola, 0:0. Në përgjithësi u zhvillua një lojë e fortë, por pa raste të shumta…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur më date  15.11.2013, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar e komisionit disiplinor si dhe inicimet e filluara  nga…

Statistika

Llamkos Kosova arkëtoi tri pikë në Fushë Kosovë 

Skuadra kryesuese e Raiffeisen Superligës, Llamkos Kosova ka shënuar fitore sot kundër Fushë Kosovës, me rezultat 2:0, në ndeshjen e parë të javës së 16-të. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Ekrem Grajçevci” në Fushë Kosovë, në praninë e rreth 2.000 tifozëve ishte interesante dhe madhështore…

Statistika

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 15-të në Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Fushë Kosovës dhe Llamkos Kosovës, që do të zhvillohet, të premten, në orën 13:00, në stadiumin “Ekrem…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë,  në mbledhjen e rregullt mbajtur më datë 12.03.2013  shqyrtoi procedura e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga  ana e komesarëve…

P