Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet AHMETI, më datën 16.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  10-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Lajmet

Refuzohet si e pabazë ankesa e Trepçës'89 

Komisari i Raiffeisen SUPERLIGËS, Ismet Ahmeti më datën 16.10.2013,   duke vendosur lidhur më Ankesën e KF “Trepça 89”, parashtuar në rregullshmërinë e ndeshjes Trepça 89-Ferizaj, Java e 10 e Raiffeisen Superligës,  bazuar në dispozitat e akteve normative të FFK (neni  69 dhe 71  i Rregullorës…

Lajmet

Të enjten, Prishtina-Kosova Munih 

Nënkryetari i FFK-së, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, kanë pritur sot delegacionin e Federatës Shqiptare të Futbollit të Gjermanisë, në përbërje Ruzhdi Statovci, kryetar, Myftar Dragidella, menaxher dhe Kujtim Shala, futbollist i gjeneratës së artë të Prishtinës. Qëllimi i ardhjes së delegacionit…

Statistika

Prishtina fitoi me lehtësi kundër Besës 

Skuadra kampione në fuqi, Prishtina, ka shënuar fitore bindëse në duel me Besën, me rezultat 3:0. Kjo sfidë u zhvillua, të shtunën, në kryeqytet dhe i takoi javës së 10-të në Raiffeisen Superligë. Për Prishtinën kjo ishte fitorja e pestë në këtë edicion, duke u…

Statistika

Drita shënoi fitore bindëse kundër Llamkos Kosovës 

Skuadra e Dritës ka shënuar fitore në ndeshjen kundër Llamkos Kosovës, me rezultat bindës 3:0. Ndeshja e zhvilluar, të premten, në stadiumin “Ismet Shabani” në Ferizaj, e hapi javën e 10-të në Raiffeisen Superligë, e cila do të vijoi me ndeshjen e nesërme në kryeqytet…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar sot me short gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 9-të në Ligën e Parë.   Raiffeisen Superliga, java e 10-të: E premte, 11.10.2013 nga ora 15.00 Ferizaj: Drita-Llamkos Kosova, G.Nuza,J.Musolli,G.Mehmeti,I.Shuleta,   E shtunë, 12.10.2013 nga…

P