Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Statistika

Prishtina e Drenica fituan nga tri pikë të rëndësishme 

Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore para tifozëve të vet në duel me Fushë Kosovën, në kuadër të javës së 27-të në Raiffeisen Superligë, me rezultat 3:2. Të dyja palët zhvilluan një lojë të hapur dhe mjaft interesante. Të parët në epërsi kaluan prishtinasit në…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e mbajtur me datë 25.04.2014 , shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara pas përfundimit të ndeshjeve nga java e XXVI-të të Raiffeisen Superligës dhe javës së XXIII-të të Ligës së…

Statistika

Statistikat pas javës së 26-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 26-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 25.04.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 26-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së…

Lajmet, Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Gjatë fundjavës do të zhvillohen ndeshjet e javës së 27-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 24-t në Ligën e Parë, derisa sot janë caktuar me short gjyqtarët që do t’i drejtojnë këto sfida. Në elitë, dy ndeshjet e para do të zhvillohen, të…

Lajmet

Trepça e mposhti skuadrën kryesuese 

Futbollistët e Trepçës kanë shënuar fitore tepër të rëndësishme para tifozëve të vet, duke e mposhtur skuadrën kryesuese në Raiffeisen Superligë, Llamkos Kosovën. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, është mbyllur me shifrat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje, e cila…

Lajmet

Drita, Trepça'89 e Fushë Kosova fituan si vendase 

Skuadra gjilanase, Drita, ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme në përballje me Ferizajn, duke i dhënë fund formës jo të mirë në stinorin pranveror. Skuadra e udhëhequr nga Bekim Isufi arriti të triumfojë 2:0 në sfidën ndaj Ferizajt në Gjilan. Përkundër kundërshtarit që hyri…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e rregullt mbajtur me datë 2204.2014 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit të ndeshjeve nga java e fundit datë 19-20.04.2014 dhe për…

P