Author: ffk

Kryesore

U hodh shorti për çerekfinalen e Kupës së Kosovës 

18 shkurt, 2021 – Sot në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë në prani të Komisionit të Garave dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për fazën çerekfinale të Kupës së Kosovës. Kryetari i Komisionit, Abdyl Bellopoja, fillimisht i përshëndeti përfaqësuesit e…

Kryesore

Mesazh-urimi i Presidentit Ademi për Ditën e Pavarësisë 

Të nderuar krerë të institucioneve shtetërore, Familje të heronjve e të dëshmorëve, Invalidë e veteranë të luftës; Të nderuar futbollistë e futbolliste, drejtues të klubeve, trajnerë, ish-udhëheqës të sportit, ish-futbollistë, gjyqtarë, anëtarë të FFK-së, Dardanë e tifozë të klubeve, sponsorë e donatorë; Të nderuar qytetarë…

Vendimet

Vendim i Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku- kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu dhe Bekim Behrami – anëtarë në mbledhjen e mbajtur me datë 16.02.2021 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të Kupës së Kosovës 1/8-ta…

P