Author: ffk

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu dhe Bekim Behrami – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 12.02.2021 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të Kupës së Kosovës…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë i kryesuar nga Abdyl Bellopoja kryetar dhe Isak Ejupi e Agim Kastrati anëtarë në mbledhjen e datës 12.02.2021, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve e 1/8 së finales së Kupës së Kosovës në futboll për edicionin…

Lajmet

Dukagjini çerekfinalisti i fundit 

11 shkurt, 2021 – Sot është zhvilluar ndeshja e fundit e fazës së 1/8 së finales së Kupës së Kosovës, ku Dukagjini ka shënuar fitore në duel me 2 Korrikun, me rezultat 3:1. Skuadra klinase kaloi në epërsi në minutën e 17-të, me golin e…

P