Category: Aktivitete

Aktivitete, Kryesore

Presidenti i FSHF-së nderohet me mirënjohje 

1 nëntor, 2016 – Sot, në një ceremoni të zhvilluar në kabinetin e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, u nderua me mirënjohje për kontributin e dhënë për futbollin shqiptar dhe për ndërkombëtarizimin e futbollit…

Aktivitete, Kryesore

U mbajt Kuvendi i Punës i FFK-së 

20 shtator, 2016 – Sot u mbajt Kuvendi i rregullt i punës i  FFK-së, punimet e të cilit i drejtoi kryetari, z. Fadil Vokrri. Meqenëse, sot në FFK po qëndron një delegacioni i UEFA-s Kuvendin e ka përshendetur shefi për çështje sportive i Departamentit ligjor të…

Aktivitete, Kryesore

Platini uron Vokrrin dhe FFK-në 

6 shtator, 2016 – Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, ka qenë ndër personalitet e para ndërkombëtare që e ka uruar dhe përgëzuar kryetarin e FFK-së, Fadil Vokrri, për debutimin e suksesshëm të Përfaqësueses së Kosovës në kualifikimet e Botërorit “Rusia 2018”. Legjenda franceze e futbollit…

Aktivitete

Vokrri priti ambasadorin bullgar, Jançev 

26 gusht, 2016 – Sot kryetari i FFK-së Fadil Vokrri, priti ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, z. Kiril Jançev. Kryetari Vokrri duke e përshëndetur ambasadorin Jançev e njohu atë me zhvillimin dhe të arriturat në futbollin e Kosovës e veçmas në angazhimin ndërkombëtar në prag…

P