Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Dardanët në aksion

Dardanët në aksion

Rashani i jep fitoren skuadrës së tij 

6 shkurt, 2022 – Sulmuesi anësor i Kombëtares së Kosovës, Elbasan Rashani ka gjetur sërish rrugën e golit në kampionatin francez, Ligue 1. Rashani ka shënuar golin e fitores për skuadrën e tij Clermont në udhëtim kundër Nices (1:0). Ylli dardan shënoi në minutën e…

Dardanët në aksion

Rrahmani përkujdeset për fitoren e Napolit 

3 tetor, 2021 – Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, ka shënuar golin e fitores për skuadrën e tij, Napoli, në ndeshjen e zhvilluar sonte në Firence kundër Fiorentinës. Kjo ndeshje i takoi javës së 7-të të Serisë A italiane dhe u mbyll me…

Dardanët në aksion

Amir Rrahmani shënon në fitoren e Napolit 

20 shtator, 2021 – Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani ka realizuar gol për skuadrën e tij, Napoli, në ndeshjen kundër Udinezes. Kjo ndeshje i takoi javës së 4-t në Serie A, derisa skuadra e Rrahmanit fitoi me shifrat 4:0. Dardani ynë realizoi golin…

Dardanët në aksion

Rashani shënon sërish në Ligue 1 

19 shtator, 2021 – Elbasan Rashani po vazhdon të tregojë formë të lartë në elitën e futbollit francez, Ligue 1. Dardani ynë ka shënuar golin e barazimit për skuadrën e Clermontit, në duel me Brestin në shtëpi. Rashani realizoi në minutën e 65-të në ndeshjen…

Dardanët në aksion

Armend Thaçi i bashkohet Dardanëve 

31 gusht, 2021 – Futbollisti i Superligës së Kosovës, Armend Thaçi është ftuar nga përzgjedhësi Bernard Challandes, që t’i bashkohet Kombëtares A për ndeshjet e shtatorit. Futbollisti i FC Ballkanit sot po merr pjesë në stërvitjen e dytë që Dardanët po mbajnë në “Fadil Vokrri”….

P