Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Dardanët në aksion

Dardanët në aksion

Rashani shënon dy gola në barazimin ndaj Lyonit 

22 gusht, 2021 – Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Elbasan Rashani ka shkëlqyer këtë javë në kampionatin elitar francez. Rashani ka shënuar dy gola për t’ia siguruar skuadrës së tij, Clermont një pikë të rëndësishme si mysafire në duel me Lyonin. Ndeshja u mbyll me…

Dardanët në aksion

Besar Halimi prezantohet te FC Riga 

12 korrik, 2021 – Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi sot është prezantuar në klubin e tij të ri, FC Riga, që është kampion në fuqi i Letonisë. Në dy edicionet paraprake mesfushori dardan ishte pjesë e skuadrës së Sandhausenit në Bundesliga 2. Besarit…

Dardanët në aksion

Milot Rashica në Ligën Premiere 

22 qershor, 2021 – Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, karrierën do ta vazhdojë në Ligën Premiere të Anglisë. Dardani ynë i ka dhënë lamtumirën skuadrës gjermane, Werder Bremen, ku luajti që nga janari i vitit 2018 dhe ku realizoi 27 gola në 100…

Dardanët në aksion

Amir Rrahmani e mbyll edicionin me gol 

23 maj, 2021 – Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani ka shënuar gol në ndeshjen e fundit të kampionatit në Serie A, por goli i tij nuk i ka mjaftuar Napolit për t’iu gëzuar fitores në duel me Hellas Verona. Rrahmani e kaloi në…

P