Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kombetaret

Kombetaret, Kombëtarja U19 – Femrat

U19/ Danezet të forta për Dardanet 

2 tetor, 2019 – Kombëtarja U19 në konkurrencën e femrave ka pësuar humbje të thellë në ndeshjen e parë në kuadër të Grupit 12 për kualifikimet e Kampionatit Evropian “Gjeorgjia 2020”, kundër Danimarkës, me rezultat 0:8. Vashat e drejtuara nga Kushtrim Munishi nuk arritën t’i…

Kombetaret, U15

Kosova U15 bindëse edhe kundër Estonisë 

21 shtator, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U15 ka shënuar fitoren e dytë në kuadër të turneut zhvillimor të UEFA-s, që po mbahet në Kamëz, nën organizimin e FSHF-së. Pas fitores në ndeshjen e parë kundër Taxhikistanit (8:0), Dardanët, sot, kanë shënuar fitore edhe në…

Kombetaret, U15

Kosova U15 e shpartalloi Taxhakistanin 

19 shtator, 2019 – Kombëtarja U15 e Kosovës, e cila drejtohet nga Gazmend Haliti dhe Isa Sadriu, ka shënuar fitore me rezultat bindës (8:0) në ndeshjen e parë në “UEFA Development Tournament” që po zhvillohet në Kamëz nën organizimin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Dardanët…

P