Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kombetaret

Kombetaret

Kosova U16 barazoi në ndeshjen e parë në Dubai 

10 shkurt, 2019 – Kombëtarja U16 ka barazuar 1:1 në ndeshjen e parë kundër Emirateve të Bashkuara Arabe, në turneun miqësor që po mbahet në Dubai. Djelmoshat e drejtuar nga Besnik Kollari patën paraqitje të mirë në këtë duel, duke kaluar në epërsi qysh në…

Kombetaret

Kombëtarja U16 udhëtoi në Dubai 

7 shkurt, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U16 ka udhëtuar sonte për në Dubai, ku do të paraqitet në turneun ndërkombëtar, pjesë e të cilit janë edhe Emiratet e Bashkuara Arabe, Çekia dhe Belgjika. Përzgjedhësi Besnik Kollari në këtë turne do t’i ketë në dispozicion…

Kombetaret, Kryesore

Kosova realizoi fitore bindëse kundër Norvegjisë 

31 janar, 2019 – Kombëtarja e Kosovës në futsall ka shënuar fitore në ndeshjen e dytë të Grupit B në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatin botëror, që po zhvillohen në Minsk. Pas humbjes nga Bjellorusia (0:5), “Dardanët” kanë shënuar fitore në duel me Norvegjinë, me…

Kombetaret

Kombëtarja A në futsall në Bjellorusi 

29 janar, 2019 – Kombëtarja A në futsall është akomoduar në Bjellorusi, aty ku do t’i zhvillojë ndeshjet kualifikuese për Kampionatin botëror. Ndeshjen e parë të përzgjedhurit e Ramadan Cimilit do ta zhvillojnë të mërkurën në orën 18:30 kundër skuadrës nikoqire të kualifikimeve të Grupit…

P