Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kombetaret

Kombetaret, Kryesore

Suedia e fortë për Kosovën 

23 janar, 2019 – Duket se fitorja e thellë kudër San Marinos dhe dëshira e madhe për të fituar nga Suedia, e cila edhe pse dje humbi nga Qiproja llogaritet si favorite e grupit, i dogji futbollistët e rinj të Kosovës të cilët dorën në…

Kombetaret, Kryesore

Kombëtarja U19 e shpartalloi San Marinon në futsall 

22 janar, 2019 – Djelmoshat e Kombëtares U19 në futsall e kanë nisur furishëm rrethin kualifikues për Evropianin 2019, duke mundur ekipin Kombëtar të San Marinos në ndeshjen e parë me një rezultat të thellë 11:2. Kosova mbizotëroi kundërshtarin si me lojë ashtu edhe me rezultat….

Kombetaret

Kombëtarja A në futsall po përgatitet në Gjakovë 

22 janar, 2019 – Kombëtarja e Kosovës në futsall tash e dy ditë është grumbulluar në Gjakovë, ku po i kryen përgatitjet për parakualifikimet e Kampionatit Botëror, që mbahen javën e ardhshme në Bjellorusi. Djemtë e drejtuar nga përzgjedhësi Ramadan Cimili janë akomoduar në hotel…

Kombetaret, Kryesore, U17

Kosova U16 merr pjesë në turneun e Dubait 

18 janar, 2019 – Kombëtarja e Kosovës për grupmoshën deri 16-vjeç nën drejtimin e përzgjedhësit, Besnik Kollari, do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar të kësaj grupmoshe në Dubai, që mbahet prej 8 deri më 15 shkurt. Sipas drejtorit për marrëdhënie me jashtë dhe të…

Kombetaret, U19

Kombëtarja U19, grumbullim dyditor në Prishtinë 

16 janar, 2019 – Kombëtarja U19 do ta mbajë grumbullimin e radhës më 25 dhe 26 janar në Prishtinë. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi me ndihmësit e tij do të ketë në dispozicion një fond të konsiderueshëm të futbollistëve, me të cilët do të punojë për dy…

P