Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kombetaret

Kombetaret

Dardanët U17 të gatshëm për ndeshjen me Ukrainën 

19 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U17 (meshkujt), ka arritur në Siena të Italisë dhe është akomoduar në Hotel “Sheraton”, ku do të marrë pjesë në rrethin elitë të grupit të gjashtë për kualifikimet e Kampionatit evropian 2022, që mbahet në Izrael prej 16…

Futsall, Kombetaret, Kryesore

Kosova triumfon ndaj Bullgarisë 

8 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka nisur në mënyrën më të mirë ciklin kualifikues për Kupën e Botës 2024. Dardanët kanë shënuar fitore, të premten në mbrëmje, në Varna, në duel me Bullgarinë vendase, me rezultat 2:0. Të përzgjedhurit e…

Futsall, Kombetaret, Lajmet

Kosova përballet me Bullgarinë 

7 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar sot stërvitjen e fundit para përballjes kundër Bullgarisë. Kjo do të jetë ndeshja hapëse e Dardanëve të futsallit në kuadër të rrethit të parë të kualifikimeve për Botërorin 2024. Kosova bënë pjesë në…

Kombetaret, Kombëtarja A – Femrat

Kosova pëson humbje nga Norvegjia 

7 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka pësuar humbje në duel me Norvegjinë, me rezultat 5:1. Ndeshja u zhvillua në Sandefjord nëpër mot të vështirë me reshje bore, në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2023. Në këtë ndeshje te Kombëtarja…

P