Category: Kryesore

Kryesore

Drita fiton me përmbysje duelin me Gjilanin 

29 nëntor, 2020 – Janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 15-të në Superligë, teksa nesër do të zhvillohen dy ndeshjet e tjera. Ashtu siç pritej derbi ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, edhe pse në mungesë të tifozëve për shkak të pandemisë, ka dhuruar…

Kryesore

Mesazhi i presidentit Ademi për festën e 28 Nëntorit 

Të nderuar krerë të institucioneve shtetërore, Familje të heronjve e të dëshmorëve, invalidë e veteranë të luftës, veprimtarë të çështjes kombëtare; Të nderuar drejtues të klubeve, futbollistë, trajnerë, ish-udhëheqës të sportit, ish-futbollistë, gjyqtarë, anëtarë të FFK-së, Dardanë e tifozë të klubeve, sponsorë e donatorë; Të…

Kryesore

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

27 nëntor, 2020 – Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, sot, mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë mbledhje KE analizoi gjendjen aktuale në futbollin e Kosovës, ku konstatoi se rrjedha e garave përkundër orarit të ngjeshur po ecën me…

Kryesore

Sqarim i FFK-së 

24 nëntor, 2020 –  Federata e Futbollit e Kosovës dëshiron të sqarojë opinionin lidhur me raportimet e fundit në media se Shefki Kuqi do të jetë përzgjedhës i ri i Kombëtares U21. Deri më tash Komiteti Ekzekutiv ende nuk është mbledhur për të analizuar punën…

Kryesore

Mitrovica e fiton edhe Kupën e Kosovës 

23 nëntor, 2020 – Futbollistet e Mitrovicës janë fituese të Kupës së Kosovës për edicionin garues 2019/20. Në ndeshjen finale, e cila u zhvillua të hënën në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, mitrovicaset e mposhtën me lehtësi Llapin, me rezultat bindës 10:0. Kjo ndeshje ishte…

P