Category: Kryesore

Kryesore

Trepça 89 e Drenica fituan si mysafirë 

Trepça’89 dhe Drenica kanë shënuar fitore si mysafire në kuadër të javës së dytë në Raiffeisen Superligë. Trepça’89 ka shijuar fitoren e dytë, duke e mposhtur Llapin, në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë, me rezultat 2:1. Mitrovicasit kaluan në epërsi në minutën e 12-të me…

Kryesore, Lajmet

Feronikeli e mposhti edhe Dritën 

Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, e ka shijuar edhe fitoren e dytë në edicionin e ri në Raiffeisen Superligë. Djelmoshat e drejtuar nga Gani Sejdiu, të premten, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, kanë shënuar fitore kundër Dritës, me rezultat 1:0, në ndeshjen hapëse të…

Kryesore, Lajmet

Kosova U-16 barazoi me Italinë 

Përfaqësuesja e Kosovës U-16 në stadiumin e qytetit  në Citta Di L’ Aquilla ka zhvillluar ndeshjen e parë kundër Përfaqësueses së Italisë  në kuadër të turneut ndërkombëtar “Coppa della Pace” . Ndeshja nisi me një mbizotërim të futbollistëve të Kosovës që rezultoi edhe me gol…

Aktivitete, Kryesore

Vokrri u prit nga Shukeri në Zagreb 

Kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri i shoqëruar nga nënkryetari Agim Ademi sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kroacisë u pritë nga kryetari i saj z. Davor Shuker. Kryetari i FF të Kroacisë z. Shuker ka falënderuar delegacionin e FFK-së për këtë vizitë…

P