Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

23 janar, 2017 – Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur sot mbledhjen e radhës nën drejtimin e kryetarit z. Fadil Vokrri, ku diskutoi për shumë çështje për futbollin e Kosovës. KE diskutoi për funksionalizimin e FFK-së e në këtë drejtim edhe Lidhjet Rajonale të futbollit….

Kryesore

Darkë e përbashkët për delegacionet e turneut në Izmir 

18 janar, 2017 – Sonte në mbrëmje Federata Turke e Futbollit ka shtruar një darkë të përbashkët për të gjitha delegacionet e shteteve pjesëmarrëse në turneun “Mercedes Benz Aegean Cup”, që po zhvillohet në Izmir. Delegacionin e Kosovës në këtë darkë ku ishin edhe zyrtarë…

Kryesore, U17

Kosova pësoi humbje në ndeshjen e parë nga Turqia 

16 janar, 2017 – Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e parë në kuadër të turneut “Mercedes Benz Aegean Cup”, që po zhvillohet në afërsi të Izmirit në Turqi. Të përzgjedhurit e Besnik Kollarit kanë pësuar humbje në duel me Turqinë, me…

Kryesore

Thierry Favre vizitoi sot FFK-në 

13 janar, 2017 –  Sot, z. Thierry Favre përgjegjës për projekte në UEFA (Head of UEFA HatTrick), ka vizituar FFK-në dhe ka uruar kryetarin Fadil Vokrri për akomodimin në zyrat e reja, duke i dëshiruar suksese në futbollin e Kosovës dhe që viti 2017 të…

P