Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Presidenti Ademi mori pjesë në finalen e Kupës së Botës 

15 korrik, 2018 – Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, ka qenë mysafir special i presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino, në finalen e Botërorit “Rusia 2018”, Francë – Kroaci, në stadiumin “Luzhniki” në Moskë, ku pas një ndeshje tejet interesante francezët iu gëzuan fitores, me rezultat…

Kryesore

Presidenti Agim Ademi udhëtoi për në Moskë 

14 korrik, 2018 – Kampionati botëror i futbollit “Rusia 2018” ka hyrë në fazën përfundimtare, ndaj presidenti i FFK-së z. Agim Ademi i ftuar nga presidenti i FIFA-s, z. Gianni Infantino, sot, ka udhëtuar për në Moskë për të marrë pjesë dhe për të ndjekur…

Kombëtarja A, Kryesore

Challandes: Mezi pres të luajmë në shtëpi 

10 korrik, 2018 – Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, i shoqëruar nga ndihmësi i tij, Ramush Gashi, kanë vizituar sot stadiumin e Qytetit në Prishtinë, aty ku skuadra që ai drejton do t’i luajë ndeshjet e Ligës së Kombeve, që fillojnë në muajin shtator. Në…

Aktivitete, Kryesore

Urimi i presidentit të UEFA-s për presidentin Ademi 

9 korrik, 2018 – Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, i ka dërguar një letër urimi presidentit të ri të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi për zgjedhjen në krye të FFK-së me mandat katërvjeçar. “I nderuar zoti President, i dashur Agim, Ju uroj për përzgjedhjen…

P