Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

FFK vazhdoi kontratën e bashkëpunimit me Air Prishtina 

Sot më 2 shtator në zyrat e FFK-së është nënshkruar marrëveshja për vazhdimin e bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe “ Air Prishtina”. Me rastin e nënshkrimit të marrëveshjes kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri ka falënderuar kompaninë “Air Prishtina” për bashkëpunim dhe përkrahje për katër vite…

Kryesore

Vokrri dhe Mustafa vizituan Përfaqësuesen 

Sot më 1 shtator në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot Përfaqësuesja  “A”  e Kosovës mbajti senacën stërvitore të pasditës, ndërsa për t’i vizituar erdhi kryetari i FFK-së Fadil Vokrri bashkë me drejtorin gjeneral të kompanisë “Vala” z. Agron Mustafa. Kryetari i Vokrri duke i përshëndetur…

Kryesore

Përfaqësuesja mbajti seancën e parë stërvitore 

Sot më 31 gusht në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot Përfaqësuesja “A” e Kosovës mbajti senacën e parë stërvitore në kuadër të grumbullimit nën drejtimin Albert Bunjakut, bashkë trajnerët Genc Hoxha e Ahmet Beselica si dhe ekipin e mjekëve dhe fizioterapëutëve, dr. Murat Berisha, Zherlad…

Kryesore

Trepça 89 e Drenica fituan si mysafirë 

Trepça’89 dhe Drenica kanë shënuar fitore si mysafire në kuadër të javës së dytë në Raiffeisen Superligë. Trepça’89 ka shijuar fitoren e dytë, duke e mposhtur Llapin, në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë, me rezultat 2:1. Mitrovicasit kaluan në epërsi në minutën e 12-të me…

Kryesore, Lajmet

Feronikeli e mposhti edhe Dritën 

Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, e ka shijuar edhe fitoren e dytë në edicionin e ri në Raiffeisen Superligë. Djelmoshat e drejtuar nga Gani Sejdiu, të premten, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, kanë shënuar fitore kundër Dritës, me rezultat 1:0, në ndeshjen hapëse të…

Kryesore, Lajmet

Përfaqësuesja U-16 fitoi, dy gola të Malsor Ajetit 

Në kuadër të Turneut ndërkombëtar ‘ Coppa della Peace” që po zhvillohet në qytetin Citta Di L’ Aquilla që nga 24 gushti, sot më 27 gusht Përfaqësuesja e Kosovës U-16 në stadiumin e qytetit  zhvillloi edhe ndeshjen e dytë. Në ndeshjen e dytë futbollistët e…

P