Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Pa fitues në Skenderaj e Prizren, Gjilani fiton në shtëpi 

Trepça’89 ende nuk dinë se çfarë është humbja në këtë edicion. Skuadra mitrovicase, të dielën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, ka arkëtuar një pikë në duel me Drenicën, duke barazuar 1:1. Trepça’89 kaloi në epërsi qysh në minutën e 6-të, me golin e Bujar…

Kryesore

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 8-të në Ligën e Parë. Të shtunën në Superligë luhen dy ndeshje, e ku javën e hap sfida ndërmjet Dritës dhe Hajvalisë.   Raiffeisen Superliga Java e 9-të E…

Kryesore

Arrihet marrëveshja për miqësoren Kosova – Guinea Ekuatoriale 

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje për aranzhimin e një ndeshjeje miqësore ndërkombëtare për Përfaqësuesen “A” të Kosovës. Ndeshja ndërmjet Përfaqësueses “A” të Kosovës dhe asaj të Guinesë Ekuatoriale do të zhvillohet më 10 tetor (e shtunë) në stadiumin e qytetit në Prishtinë…

Kryesore

Istogu i gëzohet fitores së parë 

Skuadra e Istogut ka arritur ta shijojë fitoren e parë në këtë edicion të garave në Raiffeisen Superligë. Në kuadër të javës së 6-të, Istogu, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë e ka mposhtur Gjilanin, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë sfidë e…

P