Category: Kryesore

Kryesore

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës 

3 shkurt, 2021 – Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mbajti mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, ku diskutoi për shumë çështje me rëndësi në futbollin  e Kosovës. KE analizoi përgatitjet për fillimin e stinorit pranveror dhe konstatoi se organet relevante të…

Kryesore

Presidenti Ademi priti në takim ministrin Zemaj 

2 shkurt 2021 – Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi sot priti në takim Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, ku të pranishëm ishin edhe anëtari i Komitetit Ekzekutiv, Xhelal Broja dhe drejtuesit e tifo-grupit “Dardanët”, Lulzim Berisha e Lik Berisha. Ministri Zemaj…

Aktivitete, Kryesore

Ambasadori gjerman viziton FFK-në 

28 janar, 2021 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde me bashkëpunëtorë, e ku të pranishëm ishin edhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu dhe drejtori teknik, Michael Nees. Ambasadori Rohde shprehu gatishmërinë për vazhdimin e  përkrahjes…

Kryesore

Dorëzohen stemat e FIFA-s për 13 gjyqtarë 

28 janar, 2021 – Presidenti Agim Ademi, sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu dhe kryetari i Komisionit të Gjyqtarëve, Përparim Hasani, kanë pritur sot në takim 13 gjyqtarët e futbollit, të cilëve u janë dorëzuar stemat e reja të FIFA-s. Presidenti Ademi ka përgëzuar gjyqtarët me…

Kombetaret, Kryesore

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit 

28 janar, 2021 – Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022. Marrëveshja ndërmjet dy federatave tashmë është arritur dhe ndeshja do të zhvillohet më 24 mars në Prishtinë. Katër ditë pas kësaj miqësoreje,…

P