Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Raporti i Garave për të gjitha kategoritë 

  Javë më parë përfunduan kampionatet e të gjitha kategorive në garat që organizohen nga Federata e Futbollit e Kosovës. Në linkun e mëposhtëm gjeni raportin e plotë nga këto gara.   Shkarkoje këtu raportin

Aktivitete, Kryesore, Lajmet

Sfida joshëse në nismë të edicionit të ri 

  Sot më 26 qershor në orën 11.00 në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë, në praninë e përfaqësuesve të klubeve të Raiffeisen Superligës dhe të Ligës së Parë të Kosovës e ku ishin të pranishëm, sekretari i përgjithshëm i FFK-së z. Eroll Salihu, Komisari i Garave Ismet…

Kryesore

Prishtina dhe Feronikeli fitues të Digitalb Kupës së Kosovës 

Prishtina në konkurrencën e femrave dhe Feronikeli në konkurrencën e meshkujve kanë fituar Digitalb Kupën e Kosovës për edicionin 2014/2015. Në ndeshjet finale të zhvilluaranë Stadiumin e Qytetit  në Prishtinë, vashat e Prishtinës e kanë mposhtur 13 Qershorin, me rezultat bindës 5:1, derisa Feronikeli iu…

Kryesore, Lajmet

Feronikeli kampion i ri i Kosovës 

  Skuadra e Feronikelit është kampione e re e Kosovës. Në xhiron e fundit të këtij edicioni në Raiffeisen Superligë, skuadra nga Drenasi ka brazuar me Prishtinën, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, me rezultat 2:2. Ky barazim ishte i mjaftueshëm…

Kryesore

Vokrri e Salihu takuan shumë personalitete në Berlin 

Kryetari i FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, të cilët me ftesë të UEFA-s ishin të pranishëm në ndeshjen finale të Ligës së kampionëve që zhvillua në Berlin ndërmjet Juventusit dhe Barcelonës, veç që ndoqën këtë ndeshje, krerët FFK-së shfrytëzuan rastin të…

Kryesore

Ndeshjet e barazhit më 10 e 11 qershor 

Sot më 3 qershor Komiteti Ekzekutiv i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar mbajti mbledhjen e vet të radhës ku debatoi për shumë çështje me rëndësi në futbollin e Kosovës. KE pas një debati duke analizuar rrjedhën e Kampionatit vetëm një javë para përfundimit, konstatoi se…

P