Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 8-të në Ligën e Parë. Të shtunën në Superligë luhen dy ndeshje, e ku javën e hap sfida ndërmjet Dritës dhe Hajvalisë.   Raiffeisen Superliga Java e 9-të E…

Kryesore

Arrihet marrëveshja për miqësoren Kosova – Guinea Ekuatoriale 

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje për aranzhimin e një ndeshjeje miqësore ndërkombëtare për Përfaqësuesen “A” të Kosovës. Ndeshja ndërmjet Përfaqësueses “A” të Kosovës dhe asaj të Guinesë Ekuatoriale do të zhvillohet më 10 tetor (e shtunë) në stadiumin e qytetit në Prishtinë…

Kryesore

Istogu i gëzohet fitores së parë 

Skuadra e Istogut ka arritur ta shijojë fitoren e parë në këtë edicion të garave në Raiffeisen Superligë. Në kuadër të javës së 6-të, Istogu, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë e ka mposhtur Gjilanin, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë sfidë e…

Kryesore

Përfaqësuesja e Kosovës udhëtoi në Durrës 

Sot më 18 shtator Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave , të cilës i prinë përzgjedhësja Afërditë Fazlija, udhëtoi për në Durrës, ku nesër do të zhvillojë një ndeshje me Kombëtaren “A” të Shqipërisë. Para nisjes futbollistet e përfaqësueses i ka përshëndetur dhe ua ka uruar…

Kryesore

Trepça'89 vazhdon serinë pozitive, fitojnë edhe Prishtina e Liria 

Trepça’89 ka vazhduar serinë pozitive në këtë edicion në Raiffeisen Superligë. Skuadra mitrovicase, të mërkurën, në stadiumin “Riza Lushta”, e ka mposhtur Hajvalinë, në kuadër të javës së 5-të, me rezultat 2:0. Kësisoj, Trepça’89 e ka marrë kryesimin e renditjes dhe tashmë është skuadra e…

Kryesore

Gjilani ia shkakton humbjen e parë kampionit 

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë kundër Feronikelit, me rezultat 1:0. Kësisoj, gjilanasit ia shkaktuan humbjen e parë skuadrës kampione në fuqi. Gjilani e shënoi golin e fitores qysh në minutën e 5-të, me një…

P