Category: Lajmet

Lajmet

Nesër finalja e Kupës së Kosovës, Llapi – Mitrovica 

22 nëntor, 2020 – Nesër (më 23.11.2020) në orën 13:30, në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Kosovës në konkurrencën e femrave, ndërmjet Llapit dhe Mitrovicës. Kjo finale i takon edicionit garues 2019/2020 dhe ishte paraparë të zhvillohej…

Lajmet

Malisheva – Trepça shtyhet për nesër 

Ndeshja e javës së 11-të në Ligën e Parë ndërmjet Malishevës dhe Trepçës, e paraparë të zhvillohet sot, është shtyrë me kërkesë të klubit mitrovicas, pas vdekjes së anëtarit të kryesisë, Gzim Vehapi. Kjo ndeshje do të zhvillohet të dielën në orën 13.00.

Lajmet

Kuvendi i Punës i FFK-së mbahet më 20 dhjetor 

16 nëntor, 2020 – Federata e Futbollit e Kosovës do ta mbajë Kuvendin e rregullt të punës më 20 dhjetor. Për shkak të situatës me pandeminë Covid-19, për herë të parë punimet e Kuvendit do të zhvillohen nëpërmjet platformës online të FFK-së “Edubrake”, platformë e…

P