Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Në Gjenevë u zhvillua ndeshja humanitare e yjeve 

29 maj, 2022 – Në organizim të Shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit” në Gjenevë është organizuar ndeshja humanitare e yjeve të futbollit shqiptar dhe atyre zviceran, ndërmjet ekipit të Lorik Canës dhe ekipit të Johan Djorou, e cila u mbyll me rezultat 2:3. Qëllimi i…

Lajmet

Vjosa feston titullin e kampionit në Ligën e Dytë 

29 maj, 2022 – Vjosa nga Shtimja është kurorëzuar me titullin e kampionit në Ligën e Dytë. Kjo skuadër në ndeshjen e fundit të këtij edicioni shënoi fitore bindëse në duel me Minatorin, me rezultat 4:1, duke e mbyllur kampionatin në pozitën e parë, me…

Lajmet

Trepça’89 kampione në Superligën U19 

29 maj, 2022 – Skuadra e Trepçës’89 është kurorëzuar me titullin e kampionit në Superligën U19. Për klubin mitrovicas kjo është hera e parë që ka arritur ta fitojë titullin në këtë grupmoshë. Skuadra e drejtuar nga Seidi Onbashi e ka mbyllur kampionatin me 24…

Lajmet

Më 26 qershor mbahet Kupa e Unionit në Zvicër 

29 maj, 2022 – Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër (UKSHFZ) në bashkëpunim me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, sipas planprogramit vjetor e organizon Kupën e Unionit për vitin 2022. Kjo garë karakter fitues dhe…

Lajmet

Vashat e Dukagjinit kampione të Ligës U17 

28 maj, 2022 – Skuadra e Dukagjinit është kampione e Ligës U17 në konkurrencën e vajzave. Në ndeshjen përcaktuese vashat e Dukagjinit fituan kundër Kosovës VR, me rezultat 4:0. Ndeshja u zhvillua, të shtunën, në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan. Pjesa e parë ishte e…

Lajmet

2 Korriku kurorëzohet me titullin e kampionit në Ligën U17 

28 maj, 2022 – Skuadra e 2 Korrikut është kurorëzuar me titullin e kampionit në Ligën U17. Në ndeshjen e fundit të kampionatit, e cila u zhvillua sot, verdhekaltrit e kryeqytetit shënuan fitore bindëse ndaj Rilindjes, me rezultat 5:1. Kësisoj, 2 Korriku e mbylli kampionatin…

P